zoe has logged 73 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Maelström

Maelström

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Cosmos

Cosmos

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Rated R for Nudity

Rated R for Nudity

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Next Floor

Next Floor

2008
×
Edit this entry  
27
REW-FFWD

REW-FFWD

1994
×
Edit this entry  
27
The Swell Season

The Swell Season

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
The Swell Season: One Step Away

The Swell Season: One Step Away

2009
×
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
The Humbling

The Humbling

2014
×
½
Edit this entry  
21
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Edit this entry  
20
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
Edit this entry  
20
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Arthur

Arthur

2011
×
Edit this entry  
19
The Dish & the Spoon

The Dish & the Spoon

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
You Wont Miss Me

You Wont Miss Me

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Baghead

Baghead

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
Jagoo

Jagoo

2015
×
Edit this entry  
18
Family Tree

Family Tree

2009
×
½
Edit this entry  
18
Hannah Takes the Stairs

Hannah Takes the Stairs

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Making a Scene

Making a Scene

2013
×
Edit this entry  
18
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Edit this entry  
18
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★
Edit this entry  
17
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Cube

Cube

1997
×
★★½
Edit this entry  
12
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry