• No Time to Die

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Agents of Chaos

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Underwater

    ★★★

  • Dracula

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★★½

  • Primal

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Spy

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Raising Kratos

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★