Žane has logged 135 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
24
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
07
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Edit this entry  
04
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Edit this entry  
03
Mystic River

Mystic River

2003
×
Edit this entry  
03
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
Read prior review Edit this entry  
02
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Edit this entry  
02
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
Edit this entry  
02
The Insider

The Insider

1999
×
Edit this entry  
01
JFK

JFK

1991
×
Edit this entry  
01
Spectre

Spectre

2015
×
Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Edit this entry  
26
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
23
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
Edit this entry  
23
The Fly

The Fly

1986
×
Edit this entry  
23
Dracula

Dracula

1992
×
Edit this entry  
18
Misery

Misery

1990
×
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2003
×
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Pacific

The Pacific

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry