• BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rampage

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • The Dawn Wall

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★½

  • The Vietnam War

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Batman and Harley Quinn

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Winston

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Louis C.K.: 2017

    ★★★★★

  • Five Came Back

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★½

  • The Accountant

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Jason Bourne

    ★★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★★

  • The Legend of Tarzan

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Gimme Danger

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Hush

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Horace and Pete

    ★★★★★