Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Babe

Babe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Attenborough's Life That Glows

Attenborough's Life That Glows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Earth

Earth

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Darkland

Darkland

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Panda Bear It

Panda Bear It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Kundun

Kundun

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clueless

Clueless

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Horse Thief

The Horse Thief

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Where Am I?

Where Am I?

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Shane

Shane

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Undone

Undone

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zatoichi

Zatoichi

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry