Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Scenes of a Sexual Nature

Scenes of a Sexual Nature

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gatlopp: Hell of a Game

Gatlopp: Hell of a Game

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billy the Kid and the Green Baize Vampire

Billy the Kid and the Green Baize Vampire

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lancelot of the Lake

Lancelot of the Lake

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Earwig

Earwig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
For Me and My Gal

For Me and My Gal

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Turbo

Turbo

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Hick

Hick

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Clock

The Clock

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dashcam

Dashcam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Story of Film: A New Generation

The Story of Film: A New Generation

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jailhouse Rock

Jailhouse Rock

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Disappearance of Finbar

The Disappearance of Finbar

1996
×
★★
Read the review Edit this entry