Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Rent

Rent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
08
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jolt

Jolt

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Out of Darkness

Out of Darkness

2013
×
Edit this entry  
20
Out of Time

Out of Time

2012
×
Edit this entry  
20
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry