• Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★★

  • Mulan

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Slice

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Vox Lux

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Arctic

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Lego DC Comics Super Heroes: The Flash

    ★★