zoege has logged 64 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Edit this entry  
02
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barbie and the Secret Door

Barbie and the Secret Door

2014
×
Edit this entry  
31
Lego DC Comics Super Heroes: The Flash

Lego DC Comics Super Heroes: The Flash

2018
×
★★
Read the review Edit this entry