zoe has logged 239 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Before the Night Before Christmas

The Night Before the Night Before Christmas

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Senna

Senna

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Loving Jezebel

Loving Jezebel

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Loser Love

Loser Love

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Faces

Faces

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry