Sort by

zoe has logged 140 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rio

Rio

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rio

Rio

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry