Sort by

Zoe has logged 43 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Creator

The Creator

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
R100

R100

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alienoid

Alienoid

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Stutz

Stutz

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
White Noise

White Noise

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry