RSS feed for Zoë
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Edit this entry  
03
The Leopard Man

The Leopard Man

1943
×
★★★★
Edit this entry  
03
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Twentieth Century

Twentieth Century

1934
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
Edit this entry  
24
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
Read the review Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
The More the Merrier

The More the Merrier

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Primrose Path

Primrose Path

1940
×
★★★★
Edit this entry  
19
Stage Door

Stage Door

1937
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sylvia Scarlett

Sylvia Scarlett

1935
×
★★½
Edit this entry  
12
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★
Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Jane

Jane

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
Edit this entry  
17
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Edit this entry  
11
Audition

Audition

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
The Moon's Our Home

The Moon's Our Home

1936
×
★★★
Edit this entry