RSS feed for Zoë

Zoë has logged 197 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Jane

Jane

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
Edit this entry  
17
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Edit this entry  
11
Audition

Audition

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
The Moon's Our Home

The Moon's Our Home

1936
×
★★★
Edit this entry  
06
Next Time We Love

Next Time We Love

1936
×
★★★½
Edit this entry  
05
White Dog

White Dog

1982
×
★★★
Edit this entry  
05
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hara-Kiri: Death of a Samurai

Hara-Kiri: Death of a Samurai

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Bamboo

House of Bamboo

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★½
Edit this entry  
29
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
Edit this entry  
23
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
22
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
Edit this entry  
20
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Statues Also Die

Statues Also Die

1953
×
Edit this entry  
15
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Edit this entry  
04
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hard, Fast and Beautiful

Hard, Fast and Beautiful

1951
×
★★★★
Edit this entry  
01
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Victor and Victoria

Victor and Victoria

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Red One

The Big Red One

1980
×
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Edit this entry