Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Persuasion

Persuasion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside Man

Inside Man

2006
×
Edit this entry  
02
Revenge of the Bridesmaids

Revenge of the Bridesmaids

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Grease

Grease

1978
×
Read the review Edit this entry  
13
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Primal

Primal

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Persuasion

Persuasion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ava

Ava

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mangrove

Mangrove

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
Read the review Edit this entry  
06
The Five Heartbeats

The Five Heartbeats

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am Woman

I Am Woman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hope Floats

Hope Floats

1998
×
Read the review Edit this entry  
21
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
Under the Riccione Sun

Under the Riccione Sun

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry