• Crush

    ★★

  • Metal Lords

    ★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • The Girl From Plainville

    ★★½

  • The Bubble

  • WeCrashed

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Sheryl

    ★★★

  • Windfall

    ★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Beanie Mania

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Christmas Is Canceled

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Mistletoe Mixup

    ★★

  • Mo Amer: Mohammed in Texas

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • 2021 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

    ★★★½

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★

  • DMX: Don't Try to Understand

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Jagged

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Attica

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Queenpins

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½