Sort by

Zolidus has logged 211 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Money Train

Money Train

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
American Son

American Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amanda & the Alien

Amanda & the Alien

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wandering Soap Opera

The Wandering Soap Opera

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Shelby American

Shelby American

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blind Mountain

Blind Mountain

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night Light

Night Light

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Murder in Mississippi

Murder in Mississippi

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rams

Rams

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palace of Silents

Palace of Silents

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bixa Travesty

Bixa Travesty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Pink Cloud Syndrome

The Pink Cloud Syndrome

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rage of Paris

The Rage of Paris

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Portuguese Nun

The Portuguese Nun

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Lady in Black

The Lady in Black

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kristin Commands

Kristin Commands

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Åke and His World

Åke and His World

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Key House Mirror

Key House Mirror

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It All Started at the End

It All Started at the End

2015
×
★★
Read the review Edit this entry