Sort by

tina has logged 361 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Edit this entry  
06
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
Edit this entry  
02
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
22
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★
Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
Edit this entry  
01
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry