Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Caine Mutiny Court-Martial

The Caine Mutiny Court-Martial

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
JFK Revisited: Through the Looking Glass

JFK Revisited: Through the Looking Glass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tin Man

The Tin Man

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Calm

The Calm

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Barnyard Olympics

Barnyard Olympics

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Barn Dance

The Barn Dance

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silent Night

Silent Night

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Morning

Good Morning

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Spawn

Spawn

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Maxx

The Maxx

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
French Freud

French Freud

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Running Time

Running Time

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, the Jury

I, the Jury

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I, the Jury

I, the Jury

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Strangler

The Strangler

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
High Tension

High Tension

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
Edit this entry  
14
Dark of the Sun

Dark of the Sun

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mutations

The Mutations

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Reaux, Reaux, Reaux Your Boat

Reaux, Reaux, Reaux Your Boat

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
MTV Japan Station

MTV Japan Station

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rumble Through the Dark

Rumble Through the Dark

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ten

The Ten

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sandman

The Sandman

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Chicken from Outer Space

The Chicken from Outer Space

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bottles

Bottles

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry