Joe has logged 40 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cherche Le Phantom

Cherche Le Phantom

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
8 Million Ways to Die

8 Million Ways to Die

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Abby

Abby

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Day of the Animals

Day of the Animals

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man with Two Brains

The Man with Two Brains

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Johnny Handsome

Johnny Handsome

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trafic

Trafic

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Gruesome Twosome

A Gruesome Twosome

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Basket Case 3

Basket Case 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King of Kings

The King of Kings

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fatal Hour

The Fatal Hour

1940
×
★★½
Edit this entry  
13
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boarding Gate

Boarding Gate

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Murderer Lives at Number 21

The Murderer Lives at Number 21

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Super-Rabbit

Super-Rabbit

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Daffy Duck and the Dinosaur

Daffy Duck and the Dinosaur

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sherlock Holmes: The Eligible Bachelor

Sherlock Holmes: The Eligible Bachelor

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Top of the Heap

Top of the Heap

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grave of the Vampire

Grave of the Vampire

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Cartoonist's Nightmare

A Cartoonist's Nightmare

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Wong in Chinatown

Mr. Wong in Chinatown

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Logorama

Logorama

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry