Joe has logged 304 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Secret Agent

Secret Agent

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Underground World

The Underground World

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Drums

Jungle Drums

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mel Brooks: Unwrapped

Mel Brooks: Unwrapped

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am a Thief

I Am a Thief

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Read

How to Read

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy Strikes

The Mummy Strikes

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mysterious Doctor

The Mysterious Doctor

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Say Amen, Somebody

Say Amen, Somebody

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
Night Train to Munich

Night Train to Munich

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shakespearian Spinach

Shakespearian Spinach

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tugboat Mickey

Tugboat Mickey

1940
×
★★★★
Edit this entry  
02
Boat Builders

Boat Builders

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
Edit this entry  
27
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pink Punch

Pink Punch

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Destruction, Inc.

Destruction, Inc.

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jitterbug Follies

Jitterbug Follies

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Samurai

Black Samurai

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tom and Jerry Cartoon Kit

The Tom and Jerry Cartoon Kit

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Gunn

Black Gunn

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eleventh Hour

Eleventh Hour

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Black Cat

The Black Cat

1931
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Mask 2: City of Masks

Black Mask 2: City of Masks

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry