Joe has logged 38 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Black Cat

The Black Cat

1931
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Mask 2: City of Masks

Black Mask 2: City of Masks

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Porky the Wrestler

Porky the Wrestler

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sicque! Sicque! Sicque!

Sicque! Sicque! Sicque!

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Cats and Broomsticks

Black Cats and Broomsticks

1955
×
Read the review Edit this entry  
26
A Witch's Tangled Hare

A Witch's Tangled Hare

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spooky Swabs

Spooky Swabs

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trick or Tweet

Trick or Tweet

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Supernova

Supernova

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Naked Dawn

The Naked Dawn

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Host

The Host

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Haunted Mouse

Haunted Mouse

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rapture

Rapture

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rock Opera

Rock Opera

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man from Planet X

The Man from Planet X

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bats in the Belfry

Bats in the Belfry

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bookworm Turns

The Bookworm Turns

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Puppet Master 4

Puppet Master 4

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Plastic

Plastic

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Magic

Dark Magic

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
See You Soon

See You Soon

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
The Jester: Chapter 2

The Jester: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Jester

The Jester

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dollmaker

The Dollmaker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Toyland Broadcast

Toyland Broadcast

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry