Joe has logged 34 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House of Exorcism

The House of Exorcism

1975
×
Read the review Edit this entry  
30
Gloria

Gloria

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dream Piece

Dream Piece

2009
×
Edit this entry  
28
Sinbad of the Seven Seas

Sinbad of the Seven Seas

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rollerball

Rollerball

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gumbasia

Gumbasia

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gumby: The Movie

Gumby: The Movie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cuckoo Murder Case

The Cuckoo Murder Case

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gladiator

The Gladiator

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Croupier

Croupier

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Falcon and the Co-Eds

The Falcon and the Co-Eds

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wicked City

The Wicked City

1992
×
Read the review Edit this entry  
13
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cuadecuc, Vampir

Cuadecuc, Vampir

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wise Guys

Wise Guys

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Come On In! The Water's Pink

Come On In! The Water's Pink

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dracula 2000

Dracula 2000

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Philbert (Three's a Crowd)

Philbert (Three's a Crowd)

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Protection Not Protest: The People of Standing Rock

Protection Not Protest: The People of Standing Rock

2016
×
Edit this entry  
03
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry