ZombAid has logged 35 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paradise: Hope

Paradise: Hope

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paradise: Faith

Paradise: Faith

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
22 Bullets

22 Bullets

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holidays

Holidays

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Twister

Twister

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bewitched

Bewitched

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
ARQ

ARQ

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tokyo Night Sky Is Always the Densest Shade of Blue

The Tokyo Night Sky Is Always the Densest Shade of Blue

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Long

Mr. Long

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan

Logan

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Close-Knit

Close-Knit

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bar

The Bar

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Party

The Party

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Taste of Betel Nut

The Taste of Betel Nut

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silence

Silence

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Divines

Divines

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry