ZombAid has logged 708 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Hands of Steel

Hands of Steel

1986
×
★★
Edit this entry  
30
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Edit this entry  
30
The X-Ray Fiend

The X-Ray Fiend

1897
×
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Raiders of Atlantis

The Raiders of Atlantis

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
29
Order of the Black Eagle

Order of the Black Eagle

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
23:59

23:59

2011
×
★½
Edit this entry  
28
Flashback

Flashback

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Animal World

Animal World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Zatoichi Meets Yojimbo

Zatoichi Meets Yojimbo

1970
×
★★★★
Edit this entry  
19
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Gehenna: Where Death Lives

Gehenna: Where Death Lives

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Take Me

Take Me

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Samaritan Zatoichi

Samaritan Zatoichi

1968
×
★★★½
Edit this entry  
12
Submergence

Submergence

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Time Share

Time Share

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gringo

Gringo

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry