ZombieTrex has logged 258 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Satellite Girl and Milk Cow

The Satellite Girl and Milk Cow

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tomorrow's Leaves

Tomorrow's Leaves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Piece 3D: Straw Hat Chase

One Piece 3D: Straw Hat Chase

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
One Piece Film: Strong World

One Piece Film: Strong World

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry