Sort by

ZombieTrex has logged 25 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pokémon: Mewtwo Returns

Pokémon: Mewtwo Returns

2000
×
★½
Edit this entry  
29
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bambi

Bambi

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Bad Fox and Other Tales

The Big Bad Fox and Other Tales

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Town Called Panic: Double Fun

A Town Called Panic: Double Fun

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry