Sort by

ZombieTrex has logged 25 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry