RSS feed for Shinzo
  • John Wick: Chapter 4

  • The Croods 2

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Nasir

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Like a Boss

    ★½

  • Professor Shanku and the El Dorado

    ★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Invitation

    ★★★★½

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Just Like That

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Section 375

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • How to Build a Girl

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • GUO4

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Float

    ★★★½

  • Cat in the Wall

  • Hair Love

    ★★★

  • Samurai Shifters

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Bento Harassment

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Kabir Singh

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Memorable

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½