Sort by

Richard has logged 38 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncle John

Uncle John

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Primer

Primer

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Western

Western

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
The 16th Man

The 16th Man

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Reasonable Doubt

Reasonable Doubt

2014
×
★★
Edit this entry  
13
The Return

The Return

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
12
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spy Game

Spy Game

2001
×
★½
Edit this entry  
07
Ruby Cairo

Ruby Cairo

1992
×
Edit this entry  
06
Sweetheart

Sweetheart

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chateau Sauvignon: terroir

Chateau Sauvignon: terroir

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Waiting for Dawn

Waiting for Dawn

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Trapped

Trapped

2015
×
★½
Edit this entry  
06
Into The Dark

Into The Dark

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
O

O

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Grief Sleeps

Grief Sleeps

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
The Night Witch

The Night Witch

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
The Little Boy

The Little Boy

2015
×
★½
Edit this entry  
05
Winged Warriors

Winged Warriors

2015
×
½
Edit this entry  
05
Silent Tears

Silent Tears

×
★★★½
Edit this entry  
05
Birthday

Birthday

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Almost Home

Almost Home

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Maybe Tomorrow

Maybe Tomorrow

2012
×
★½
Edit this entry  
03
30 Seconds Away: Breaking the Cycle

30 Seconds Away: Breaking the Cycle

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Dear Phone

Dear Phone

1976
×
★★
Edit this entry  
01
America

America

2013
×
★★½
Edit this entry