Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Making Unorthodox

Making Unorthodox

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Russian Dolls

Russian Dolls

2005
×
★★½
Edit this entry  
10
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Café de Flore

Café de Flore

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Edit this entry  
28
The Last Days

The Last Days

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
From the Drain

From the Drain

1967
×
Edit this entry  
18
The Smiling Man

The Smiling Man

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Pussy

Pussy

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Small Deaths

Small Deaths

1996
×
★½
Edit this entry  
18
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
Edit this entry  
18
Three Celestial Bodies

Three Celestial Bodies

2009
×
★½
Edit this entry  
18
The Last One

The Last One

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Long-Haired Hare

Long-Haired Hare

1949
×
★★½
Edit this entry  
18
Bob's Birthday

Bob's Birthday

1993
×
★½
Edit this entry  
18
Two

Two

1965
×
★★★
Edit this entry  
18
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★½
Edit this entry  
18
Interesting Ball

Interesting Ball

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Coda

Coda

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Neighbours

Neighbours

1952
×
★★★½
Edit this entry  
18
When the Day Breaks

When the Day Breaks

1999
×
★★
Edit this entry  
18
Ryan

Ryan

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Tables d'hiver

Tables d'hiver

1979
×
★★★
Edit this entry  
17
The Vampires of Poverty

The Vampires of Poverty

1977
×
★★★
Edit this entry  
17
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Larisa

Larisa

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
All the World's Memory

All the World's Memory

1956
×
★★½
Edit this entry  
17
My Love

My Love

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
The Dream of a Ridiculous Man

The Dream of a Ridiculous Man

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
The Killers

The Killers

1956
×
★½
Edit this entry  
16
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
★★½
Edit this entry  
16
Making True Detective

Making True Detective

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Reckless

Reckless

2013
×
★★
Edit this entry  
16
Protocole Sandwich

Protocole Sandwich

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Monster

Monster

2005
×
★★
Edit this entry  
16
Serpentine Dance

Serpentine Dance

1896
×
★★
Edit this entry  
16
Annabelle Serpentine Dance

Annabelle Serpentine Dance

1895
×
★½
Edit this entry  
16
Suspense.

Suspense.

1913
×
★★★
Edit this entry  
16
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
Edit this entry