Sort by

Burak has logged 640 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Creating the World of Harry Potter, Part 7: Story

Creating the World of Harry Potter, Part 7: Story

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
When Harry Left Hogwarts

When Harry Left Hogwarts

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
2008 Milli Takım Hikayesi

2008 Milli Takım Hikayesi

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Edit this entry  
05
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★
Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Edit this entry  
05
Skip to the End

Skip to the End

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★
Edit this entry  
04
Liberated: The New Sexual Revolution

Liberated: The New Sexual Revolution

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Empire Records

Empire Records

1995
×
★½
Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Edit this entry  
03
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★½
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★½
Edit this entry  
01
S Is for Stanley

S Is for Stanley

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Rocco

Rocco

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Barça Dreams

Barça Dreams

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
American Factory: A Conversation with the Obamas

American Factory: A Conversation with the Obamas

2019
×
★½
Edit this entry  
28
American Factory

American Factory

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★½
Edit this entry