RSS feed for zoohky

zoohky has logged 15 entries for science fiction films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★
Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Steamboy

Steamboy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Halt

The Halt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Brainstorm

Brainstorm

1983
×
★★
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
13
THX 1138

THX 1138

1971
×
Edit this entry  
04
The Last Angel of History

The Last Angel of History

1996
×
★★
Edit this entry