RSS feed for zool_

zool_ has logged 16 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Ammore e malavita

Ammore e malavita

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Five Fingers for Marseilles

Five Fingers for Marseilles

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Edit this entry  
20
Don't Be Bad

Don't Be Bad

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Back for Good

Back for Good

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Edit this entry