Sort by
  • Fantastic Machine

    ★★★½

  • King Coal

    ★★★½

  • Passages

    ★★★½

  • Bravo, Burkina!

    ★★★½

  • Mutt

    ★★★

  • The Accidental Getaway Driver

    ★★

  • A Little Prayer

    ★★★

  • My Animal

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Landscape with Invisible Hand

    ★★★½

  • Smoke Sauna Sisterhood

    ★★★½

  • PLAN C

    ★★★

  • Onyx the Fortuitous and the Talisman of Souls

    ½

  • Going Varsity in Mariachi

    ★★★

  • Flora and Son

    ★★★½

  • All Dirt Roads Taste of Salt

  • Scrapper

    ★★★

  • Bad Press

    ★★★

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Drift

    ★★½

  • Jamojaya

    ★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★½

  • Shortcomings

    ★★★½

  • Iron Butterflies

  • The Persian Version

    ★★½

  • Beyond Utopia

    ★★★★

  • Kokomo City

    ★★★★

  • A Still Small Voice

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Cat Person

    ★★★

  • Bad Behaviour

    ★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Sorcery

    ★★½

  • Joonam

    ★★★

  • Going To Mars: The Nikki Giovanni Project

    ★★★½

  • Fair Play

    ★★★

  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★★½

  • Polite Society

    ★★★

  • Animalia

    ★★½

  • The Disappearance of Shere Hite

    ★★★

  • Birth/Rebirth

    ★★★

  • In My Mother's Skin

    ★★

  • Still: A Michael J. Fox Movie

    ★★★½

  • 20 Days in Mariupol

    ★★★★

  • AUM: The Cult At The End Of The World

    ★★½

  • Magazine Dreams

    ★★★½

  • Fairyland

    ★★★

  • To Live And Die And Live

    ★★★

  • The Pod Generation

    ★★½

  • Cassandro

    ★★★

  • Kim's Video

    ★★½

  • Shayda

    ★★★

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★★★

  • The Longest Goodbye

    ★★★

  • You People

    ★★

  • Plane

    ★★★

  • Kaleidoscope

    ★★

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Emancipation

    ★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • The Noel Diary

  • Blue's Big City Adventure

  • Disenchanted

    ★★

  • The People We Hate at the Wedding

    ★★

  • Strange World

    ★★★