Sort by
  • The Bitter Tears of Petra von Kant

    ★★★★

  • Night Moves

    ★★★

  • Chocolat

    ★★★½

  • Blow-Up

    ★★★½

  • 28 Days Later

    ★★★★

  • Walkabout

    ★★★★½

  • The Parallax View

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Pickpocket

    ★★★½

  • The Great Beauty

    ★★★½

  • Love in the Afternoon

    ★★★★

  • Le Samouraï

    ★★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Mad God

    ★★

  • The Yards

    ★★★

  • McCabe & Mrs. Miller

    ★★★★½