• The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Jumbo

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Olla

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Rebels

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Ham on Rye

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Second Act

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Holy Lands

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Vita & Virginia

    ★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Sunset

    ★★½

  • The Sisters Brothers

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Bonhomme

  • First Man

    ★★★★½

  • A Simple Favor

  • Crazy Rich Asians

  • Each and Every Moment

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Volontaire

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • Whitney

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

  • At War

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Pope Francis: A Man of His Word

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Apocalypse After

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • I Feel Pretty

  • America

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • 3 Days in Quiberon

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

  • The 15:17 to Paris

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★★

  • RBG

  • Wildlife

    ★★★★★

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Kings

  • Disobedience

  • Molly's Game

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

  • mother!