RSS feed for Zach

Zach has logged 88 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Café Society

Café Society

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ordinary World

Ordinary World

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Microbe and Gasoline

Microbe and Gasoline

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Adrift in Tokyo

Adrift in Tokyo

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cemetery of Splendour

Cemetery of Splendour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lost in Hong Kong

Lost in Hong Kong

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Elstree 1976

Elstree 1976

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Approaching the Unknown

Approaching the Unknown

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Edit this entry  
29
Krull

Krull

1983
×
Read the review Edit this entry  
29
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Special Correspondents

Special Correspondents

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry