Sort by
  • Leave the World Behind

    ★½

  • Society of the Snow

  • The Killer

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★★

  • Gran Turismo

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Air

  • John Wick: Chapter 4

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Day Shift

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • The Man from Toronto

    ½

  • Sansón and Me

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Jackass 4.5

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½