Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
Edit this entry  
26
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boy & the World

Boy & the World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sansón and Me

Sansón and Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Please Don't Bury Me Alive!

Please Don't Bury Me Alive!

1976
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Man from Toronto

The Man from Toronto

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
09
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry