Alex has logged 92 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cinematographer Style

Cinematographer Style

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Vault

The Vault

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
RED

RED

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry