RSS feed for Zufar
  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Before the Flood

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • The Legend of Tarzan

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★½

  • DC Films Presents Dawn of the Justice League

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Creed

  • The Martian

    ★★★

  • Steve Jobs

  • Spotlight

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Gambler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Begin Again

    ★★★★★

  • Rush

  • After Earth

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★★★

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Karate Kid

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Public Enemies

  • The Dark Knight

    ★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★★

  • I Am Legend

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Rocky Balboa

    ★★★½

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★★

  • Blood Diamond

    ★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Shark Tale

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Pearl Harbor

  • Scooby-Doo on Zombie Island

  • Titanic

  • Men in Black

    ★★★½

  • Rocky V

    ★★★

  • Rocky IV

    ★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★★½

  • Rocky III

    ★★★½

  • Rocky II

    ★★★★½

  • Star Wars

  • Rocky

    ★★★★