Sort by

zuhair has logged 199 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Caligula

Caligula

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lemon Tree Passage

Lemon Tree Passage

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ouija

Ouija

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Feast

Feast

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Device

The Device

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Come Back to Me

Come Back to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mole Song: Undercover Agent Reiji

The Mole Song: Undercover Agent Reiji

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
R100

R100

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Antropophagus

Antropophagus

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Theatre Bizarre

The Theatre Bizarre

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lesson of the Evil

Lesson of the Evil

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Land of Hope

The Land of Hope

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry