Sort by

zuhair has logged 249 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Extraction

Extraction

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Eyed Girl

One Eyed Girl

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellboy Animated: Blood and Iron

Hellboy Animated: Blood and Iron

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Assassination Classroom

Assassination Classroom

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gestapo's Last Orgy

Gestapo's Last Orgy

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Island of Death

Island of Death

1976
×
Read the review Edit this entry  
29
After School Massacre

After School Massacre

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
L.A. Slasher

L.A. Slasher

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Silent Service

Silent Service

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
18
4 Horror Tales: February 29

4 Horror Tales: February 29

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unthinkable

Unthinkable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadly Presence

Deadly Presence

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
From Beneath

From Beneath

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
American Ultra

American Ultra

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Enfield Haunting

The Enfield Haunting

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red White & Blue

Red White & Blue

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Talvar

Talvar

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghost in the Shell: The New Movie

Ghost in the Shell: The New Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old 37

Old 37

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Crocodile

Crocodile

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silenced

The Silenced

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sand

The Sand

2015
×
★★
Read the review Edit this entry