Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
La Balance

La Balance

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
La traviata

La traviata

1982
×
★★½
Edit this entry  
30
Godard's Passion

Godard's Passion

1982
×
★★½
Edit this entry  
30
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
Dimensions of Dialogue

Dimensions of Dialogue

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
Fall Guy

Fall Guy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cat People

Cat People

1982
×
★★½
Edit this entry  
28
The Ideon: Be Invoked

The Ideon: Be Invoked

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
Queen Millennia

Queen Millennia

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heidi's Song

Heidi's Song

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
Chronopolis

Chronopolis

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Gauche the Cellist

Gauche the Cellist

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Space Pirate Captain Harlock: Arcadia of My Youth

Space Pirate Captain Harlock: Arcadia of My Youth

1982
×
★★
Edit this entry  
27
Bugs Bunny's 3rd Movie: 1001 Rabbit Tales

Bugs Bunny's 3rd Movie: 1001 Rabbit Tales

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
Hey Good Lookin'

Hey Good Lookin'

1982
×
★½
Edit this entry  
27
Space Adventure Cobra

Space Adventure Cobra

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
Time Masters

Time Masters

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
The Flight of Dragons

The Flight of Dragons

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Plague Dogs

The Plague Dogs

1982
×
★★★
Edit this entry  
26
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★
Edit this entry  
26
The Return of the Soldier

The Return of the Soldier

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
The White Rose

The White Rose

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
Moonlighting

Moonlighting

1982
×
★★★½
Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Prodigal Son

The Prodigal Son

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle

Miracle

1982
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Oblomov

Oblomov

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★½
Edit this entry  
23
The Boat Is Full

The Boat Is Full

1981
×
★★½
Edit this entry  
23
The Chosen

The Chosen

1981
×
★★½
Edit this entry  
23
Shoot the Moon

Shoot the Moon

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
The Contract

The Contract

1980
×
★★½
Edit this entry  
23
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★
Edit this entry  
22
Made in Britain

Made in Britain

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Animals Film

The Animals Film

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Genocide

Genocide

1982
×
★★★½
Edit this entry