• American Assassin

    American Assassin

    ★½

    dylan o'brien stans need to stop recommending movies, it's embarrassing

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

    the rock in a jungle, haven't seen that one before

  • Carol

    Carol

    ★★★

    gotham brain rot so bad that those five seconds of cory michael smith made me lose my mind

  • Thor: Ragnarok

    Thor: Ragnarok

    ★★★½

    me when loki does literally anything: he’s such a petty little asshole (affectionate)

  • Would You Rather

    Would You Rather

    ★½

    I am mature enough to admit that I only watched this because I missed my lil' murderous emo son oswald cobblepot

  • Dunkirk

    Dunkirk

    ★★★★

    ah yes... it's that mentally unstable time again (to rewatch dunkirk)

  • Lady Bird

    Lady Bird

    ★★★★

    i know she's like desperately trying to be different and edgy but she's still cooler than i'll ever be

  • Les Misérables

    Les Misérables

    ★★★½

    *insert are ya ok son meme*

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

    sonyarriet and newtmas really are the same ship in a different font

  • Guardians of the Galaxy

    Guardians of the Galaxy

    ★★★★

    *clenches fist* family, man. ya know.

  • Blade Runner 2049

    Blade Runner 2049

    ★★★

    aEsTHeTiCsssss !!!!

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

    one day I'll write an essay on this just you wait