Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Land Shark

Land Shark

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Blood in the Water

Blood in the Water

2022
×
½
Edit this entry  
27
Avalanche Sharks

Avalanche Sharks

2014
×
★½
Edit this entry  
26
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★
Edit this entry  
25
Shark Alarm at Müggel Lake

Shark Alarm at Müggel Lake

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Noah’s Shark

Noah’s Shark

2021
×
Edit this entry  
24
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killer Shark

Killer Shark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sharkula

Sharkula

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dickshark

Dickshark

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deep Fear

Deep Fear

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
The Reef: Stalked

The Reef: Stalked

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cocaine Shark

Cocaine Shark

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Shark Huntress

Shark Huntress

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
2-Headed Shark Attack

2-Headed Shark Attack

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dinoshark

Dinoshark

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cage Dive

Cage Dive

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Night in Pop

The Greatest Night in Pop

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghost Shark

Ghost Shark

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Compartment

The Last Compartment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Requin

The Requin

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Ouija Shark 2

Ouija Shark 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sharks of the Corn

Sharks of the Corn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Land Shark

Land Shark

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Bad CGI Sharks

Bad CGI Sharks

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Shark Side of the Moon

Shark Side of the Moon

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Jersey Shore Shark Attack

Jersey Shore Shark Attack

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Malibu Shark Attack

Malibu Shark Attack

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pool

The Pool

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Pieces

Pieces

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond Utopia

Beyond Utopia

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Piper

The Piper

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Commando Ninja

Commando Ninja

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
12:01

12:01

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★
Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry