RSS feed for Janina

Janina has logged 97 entries for films during 2008.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Anaconda 3: Offspring

Anaconda 3: Offspring

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★½
Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Quicksilver Highway

Quicksilver Highway

1997
×
Edit this entry  
11
Lightning: Bolts of Destruction

Lightning: Bolts of Destruction

2003
×
Edit this entry  
10
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
Edit this entry  
10
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
Edit this entry  
27
Mystery Science Theater 3000: The Movie

Mystery Science Theater 3000: The Movie

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
27
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Extraterrestrial Visitors

Extraterrestrial Visitors

1983
×
Read the review Edit this entry  
26
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Beyond Loch Ness

Beyond Loch Ness

2008
×
Edit this entry  
14
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Acolytes

Acolytes

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Name Is Bruce

My Name Is Bruce

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Outlander

Outlander

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
An Empress and the Warriors

An Empress and the Warriors

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Investigator

The Investigator

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Virus Undead

Virus Undead

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Senseless

Senseless

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Art of Negative Thinking

The Art of Negative Thinking

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Battle for Terra

Battle for Terra

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack Brooks: Monster Slayer

Jack Brooks: Monster Slayer

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
JCVD

JCVD

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Broken

The Broken

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
100 Feet

100 Feet

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Substitute

The Substitute

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dance of the Dead

Dance of the Dead

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mum & Dad

Mum & Dad

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Summer Scars

Summer Scars

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Transsiberian

Transsiberian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
XII

XII

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Tale 52

Tale 52

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shiver

Shiver

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
2001 Maniacs

2001 Maniacs

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grizzly Park

Grizzly Park

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry