Sort by

Janina has logged 129 entries for films during 2010.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Mega Piranha

Mega Piranha

2010
×
★★
Edit this entry  
08
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
Edit this entry  
25
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Return to House on Haunted Hill

Return to House on Haunted Hill

2007
×
★★
Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Aztec Rex

Aztec Rex

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Vampires

Vampires

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Harry Brown

Harry Brown

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Death

Black Death

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hidden

Hidden

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Reef

The Reef

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Symbol

Symbol

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wild Hunt

The Wild Hunt

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suck

Suck

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Monsters

Monsters

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Eyes Staring

Two Eyes Staring

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Days of Emma Blank

The Last Days of Emma Blank

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Solomon Kane

Solomon Kane

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
The Disappearance of Alice Creed

The Disappearance of Alice Creed

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Ape

The Ape

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Silent House

The Silent House

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pack

The Pack

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Mega Shark vs. Giant Octopus

Mega Shark vs. Giant Octopus

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Hole

The Hole

2001
×
★★½
Edit this entry  
07
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry