Sort by

Janina has logged 108 entries for films during 2011.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
30
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swamp Shark

Swamp Shark

2011
×
★½
Edit this entry  
12
The Tommyknockers

The Tommyknockers

1993
×
★★½
Edit this entry  
03
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Open Graves

Open Graves

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Bermuda Triangle North Sea

Bermuda Triangle North Sea

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Shark in Venice

Shark in Venice

2008
×
★½
Edit this entry  
31
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Norwegian Ninja

Norwegian Ninja

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chillerama

Chillerama

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
YellowBrickRoad

YellowBrickRoad

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Urban Explorer

Urban Explorer

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
The Dead

The Dead

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red State

Red State

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
DeadHeads

DeadHeads

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Super

Super

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hideaways

Hideaways

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saint

Saint

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Divide

The Divide

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Horrible Way to Die

A Horrible Way to Die

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Valdemar Legacy II: The Forbidden Shadow

The Valdemar Legacy II: The Forbidden Shadow

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Repeaters

Repeaters

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
The Woman

The Woman

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hesher

Hesher

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Valdemar Legacy

The Valdemar Legacy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Razortooth

Razortooth

2007
×
★★
Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry